В основі SIP-технології лежить використання конструкційних теплоізоляційних SIP-панелей (Structural Insulated Panel) для основних елементів будівлі: стін, перекриттів і даху.

SIP панель - це тришарова конструкція, що складається з 2-ух листів OSB-3,4 товщиною 10-15 мм і твердого пінополістиролу ПСБ-С, товщиною 100-200 мм. Панелі склеюються поліуретановим клеєм, під тиском преса до 18 тонн.

 

строение сип панели панэко

Сип технологія - це не каркасне, а панельне житлове будівництво. Для будівництва не зводиться окремий каркас будівлі. Його роль виконують верхній і нижній обв'язувальні бруси, а також вертикальний з'єднувальний брус.

 

Збірка стін з SIP-панелей проста і доступна. Монтаж стіни починається з того, що до обв'язувального бруса або перекриття прикріплюють направляючу дошку по периметру майбутньої стіни. Потім за рівнем встановлюють дві кутові панелі. Далі можна будувати навіть без рівня.

Будинки з СІП відрізняються швидкістю зведення. Залежно від розміру будинку і місцевості, збірка будинку на місці триває від декількох днів до декількох тижнів.

 

 

 

 

 

Відмінності будинку з SIP-панелей від каркасного:

  • У стінах з SIP-панелей відсутня усадка утеплювача.
  • Плита OSB-3, приклеєна до утеплювача, не деформується з часом, як це часто відбувається з обшивкою каркаса.
  • SIP-конструкції, на відміну від дерев'яних каркасів, не схильні до деформацій внаслідок всихання деревини.
  • Частина навантаження забирає на себе SIP-панель, а значить витрата матеріалів на каркас зменшуються.
  • Стіна виходить тепліше через зменшення містків холоду.
  • Щільні утеплювачі в SIP-панелях значно ефективніші і екологічні, ніж звичайні мінераловатні утеплювачі каркасних будинків. Для каркасного будинку потрібно 250 мм мінвати, щоб зрівнятися з SIP з шаром ПСБ 140 мм через гигроскопического зволоження мінеральної вати і фактичної постійної сухості спіненого полістірола.В даний час методика панельного домобудування вважається однією з кращих за сукупністю сучасних вимог, що пред'являються до житлових будинків у всьому світі.

 

Сип или каркасный

 

энергоэффективный дом панэко

Енергоефективний будинок

У середньостатистичному приватному будинку тепловтрати через стіни можуть досягати 30%, через горище - 20%, а через підвал - 10%. Цей факт не може бути недооцінений, так як ці відсотки - не просто абстрактні цифри, а «живі» гроші, які Ви витрачаєте на опалення. Вихід з ситуації, що склалася тільки один - зведення будинку з максимальною теплоізоляцією від фундаменту до даху.
В ідеалі необхідно подбати про енергоефективність Вашого будинку на стадії проектування.

При виборі технології багато хто схиляється до простих, перевірених, відносно недорогим і в той же час ефективним матеріалами будівництва. Всім цим якостям відповідає SIP-технологія із застосуванням пінополістиролу (інакше - пінопласту), який вже більше 50 років широко застосовується в світі для утеплення зовнішніх стін будівель. Теплоізоляційні властивості, легкість обробки, невелика вага, довговічність і стійкість до впливу вологи роблять пінополістирол популярним матеріалом в будівництві енергоефективних будинків.